Votre panier est vide
Discover the GE Profile™ ENERGY STAR® 20.8 Cu. Ft. French-Door Refrigerator, designed for families who need ample storage and superior freshness. The spacious 20.8 cu. ft. capacity and standard-depth design provide plenty of room for groceries, while the internal water dispenser offers easy access to filtered water.
With ENERGY STAR® efficiency, this refrigerator helps you save on energy costs without sacrificing performance or style. Its French-door configuration ensures everything is within reach, making it a perfect fit for busy kitchens.
Points forts du design
- Designer style handles
- Flat top doors
Pourquoi vous l'aimerez
- Provides easy access to filtered water
- Offers a dedicated space for deli items or beverages
- Contains spills for easy cleanup
| UGS/Modèle | PNE21NGLKWW |
| Marque | GE Profile |
| Couleur | White |
| Depth | Standard-Depth |
| Capacity | 20.8 cu. ft. |
| Icemaker | Factory-Installed |
| Dispenser | Internal Water |
| Energy Star | Yes |
| Configuration | French-Door |
| Width | 29.75" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 36.75" |
| Weight | 265 lbs |
| UPC | 084691845182 |
| État | Nouveau |
- Internal water dispenser
- Factory-installed icemaker
- Temperature-controlled drawer
- Two humidity-controlled drawers
- Spill-proof shelves
- LED lighting
Accessoires inclus
- Water filter
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor




