Votre panier est vide
Upgrade your kitchen with the GE Profile™ ENERGY STAR® 17.5 Cu. Ft. Counter-Depth French-Door Refrigerator. This sleek, counter-depth model offers a spacious 17.5 cu. ft. capacity and a modern French-door configuration, blending seamlessly with your cabinetry for a built-in look.
Enjoy convenient access to fresh, filtered water with the internal dispenser, while advanced energy-saving technology keeps your groceries fresh and your utility bills low. Ideal for style-conscious homeowners who value efficiency and functionality.
Points forts du design
- Fingerprint resistant stainless steel
- Sits virtually flush with surrounding cabinetry
Pourquoi vous l'aimerez
- Maintains separate climates in the fresh food and freezer sections
- Delivers filtered water with one touch
- Easily accommodates tall items with a slide-back shelf
| UGS/Modèle | PYE18HYRCFS |
| Marque | GE Profile |
| Modèle | PYE18HYRCFS |
| Couleur | Fingerprint Resistant Stainless Steel |
| Depth | Counter-Depth |
| Capacity | 17.5 cu. ft. |
| Icemaker | Factory-Installed |
| Dispenser | Internal Water |
| Energy Star | Yes |
| Configuration | French-Door |
| Width | 32.75" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 31" |
| Weight | 273 lbs |
| UPC | 084691871273 |
| État | Nouveau |
- Counter-depth design
- Internal water dispenser
- TwinChill™ evaporators
- Quick Space shelf
- Advanced water filtration uses RPWFE replacement filter
- LED lighting
Accessoires inclus
- Water filter
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor



