Votre panier est vide
Revolutionize your kitchen with the GE Profile™ 33" Smart Counter-Depth French-Door Refrigerator with External Dispenser. This refrigerator offers a total capacity of 17.5 cu. ft., providing ample space for all your fresh and frozen foods. The sleek French-door design not only enhances your kitchen's aesthetic but also allows for easy access to your groceries. With smart features, including an external dispenser for water and ice, this refrigerator is perfect for families who value convenience and style.
Points forts du design
- Fingerprint Resistant Stainless Steel
- French-Door
- External Dispenser
- Counter-Depth
Pourquoi vous l'aimerez
- Fresh food preservation
- Convenient ice/water
- Smart control
- Sleek design
| UGS | PYE18HYRCFS |
| Marque | GE Profile |
| Modèle | PYE18HYRCFS |
| Couleur | Fingerprint Resistant Stainless Steel |
| Amps | 15A |
| Width | 33 inches |
| Voltage | 120V |
| Dispenser | External Ice & Water |
| Ice Maker | Factory-installed |
| Energy Star | Yes |
| Defrost Type | Frost Guard |
| Total Capacity | 17.5 cu. ft. |
| Freezer Capacity | 5.5 cu. ft. |
| Fresh Food Capacity | 12.0 cu. ft. |
| Width | 32.75" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 31.25" |
| Weight | 260 lbs |
| UPC | 084691834954 |
| État | Nouveau |
- External Ice & Water Dispenser
- Counter-Depth Design
- TwinChill™ Evaporators
- LED Lighting
- Turbo Cool & Turbo Freeze Settings
- Door Alarm
- Child Lock
- Adjustable Spill-Proof Glass Shelves
- Humidity-Controlled Drawers
- Full-Width Deli Drawer
- WiFi Connect
- SmartHQ App
- Hands-Free AutoFill
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Garantie
1 Year Limited (Parts & Labor)








