Votre panier est vide
Keep your food fresh and organized with the GE Profile™ 30" Smart French-Door Refrigerator with Internal Dispenser. With a total capacity of 20.8 cu. ft., this refrigerator offers ample space for all your groceries. The internal dispenser provides easy access to chilled water and ice, while the smart technology allows you to control your refrigerator settings from your smartphone. Perfect for busy households, this appliance combines modern design with functionality to meet all your food storage needs.
Points forts du design
- Slate Finish
- French-Door
- Flat Top Doors
- Designer Style Handles
- Integrated Electronic Controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Fresh food preservation
- Convenient internal water
- Smart control
- Sleek design
| UGS | PNE21NMLKES |
| Marque | GE Profile |
| Couleur | Slate |
| Amps | 15A |
| Width | 30 inches |
| Voltage | 120V |
| Dispenser | Internal Water Dispenser |
| Ice Maker | Factory-installed |
| Energy Star | Yes |
| Defrost Type | Frost Guard |
| Total Capacity | 20.8 cu. ft. |
| Freezer Capacity | 5.9 cu. ft. |
| Fresh Food Capacity | 14.9 cu. ft. |
| Width | 29.75" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 34.125" |
| Weight | 240 lbs |
| UPC | 084691834985 |
| État | Nouveau |
- Internal Water Dispenser
- TwinChill™ Evaporators
- LED Lighting
- Turbo Cool & Turbo Freeze Settings
- Door Alarm
- Child Lock
- Adjustable Spill-Proof Glass Shelves (4 Split)
- Adjustable Temperature Deli Drawer
- WiFi Connect
- SmartHQ App
- APF Water Technology
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Garantie
1 Year Limited (Parts & Labor)









