Votre panier est vide
Discover the ultimate in refrigeration with the GE Profile™ 28.7 Cu. Ft. Smart 4-Door French-Door Refrigerator. Featuring a door-in-door design for quick access to favorites, this refrigerator offers a dual-dispense AutoFill pitcher and external ice/water dispenser for added convenience. With smart technology, fingerprint-resistant finish, and Energy Star efficiency, it’s perfect for large families and tech-forward kitchens.
Points forts du design
- 4-Door French-Door Design
- Fingerprint Resistant Stainless Steel
- Backlit LED Light Wall
Pourquoi vous l'aimerez
- Access frequently used items without opening the entire refrigerator
- Enjoy flexible storage with a convertible drawer that has 5 temperature settings
- Automatically refills a pitcher with filtered water
| UGS/Modèle | PGE29BYTFS |
| Marque | GE Profile |
| Couleur | Fingerprint Resistant Stainless Steel |
| Depth | Standard-Depth |
| Dispenser | Dual-Dispense AutoFill Pitcher and External Ice/Water |
| Energy Star | Yes |
| Total Capacity | 28.7 cu. ft. |
| Width | 35.625" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 36.75" |
| Weight | 412 lbs |
| UPC | 084691866226 |
| État | Nouveau |
- Door in Door
- Convertible Drawer with Soft Freeze
- Dual-Dispense AutoFill Pitcher
- LED Light Wall
- TwinChill™ Evaporators
- Advanced Water Filtration
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor

.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)