Votre panier est vide
The GE Profile™ 20.8 Cu. Ft. French-Door Refrigerator brings advanced cooling and sleek design to your kitchen. Featuring a factory-installed ice maker and internal water dispenser, it offers convenience and freshness at your fingertips. Energy Star certification ensures efficiency, making it ideal for families and style-conscious homeowners.
Points forts du design
- Fingerprint Resistant Stainless Steel
- Counter-Depth Design
- Internal Controls with Temperature Display
Pourquoi vous l'aimerez
- Enjoy filtered water with one touch from a discreet internal dispenser
- LED lighting positioned throughout the interior to spotlight foods
- Create the right environment for keeping fruits and vegetables fresh
| UGS/Modèle | PNE21NYRKFS |
| Marque | GE Profile |
| Couleur | Fingerprint Resistant Stainless Steel |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 20.8 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Factory-Installed |
| Energy Star | Yes |
| Water Dispenser | Internal |
| Width | 29.75" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 36.75" |
| Weight | 280 lbs |
| UPC | 084691873218 |
| État | Nouveau |
- Internal Water Dispenser
- Factory-Installed Icemaker
- LED Lighting
- Two Humidity-Controlled Drawers and Full-Width Drawer
- Spill-Proof Shelves
- Advanced Water Filtration (RPWFE)
Accessoires inclus
- Water Filter
Garantie
One-Year Limited Warranty




