Votre panier est vide











GE® 18.6 Cu. Ft. Counter-Depth French-Door Refrigerator
UGS: GWE19JMLES|État: Nouveau
$2799.00
En stock
Color: Slate
Stylish counter-depth French-door refrigerator with 18.6 cu. ft. capacity.
Qté:
-+
The GE® 18.6 Cu. Ft. Counter-Depth French-Door Refrigerator is a stylish addition to any kitchen, offering both functionality and elegance. With a fresh food capacity of 13.0 cu. ft. and a freezer capacity of 5.6 cu. ft., this refrigerator provides ample space for all your food storage needs. Its Energy Star certification ensures that you save on energy bills while enjoying the convenience of a modern appliance. Perfect for families and individuals who appreciate quality and design.
Points forts du design
- Counter-Depth Design
- Internal Water Dispenser
Pourquoi vous l'aimerez
- Seamless kitchen integration
- Internal water and ice
- Flexible storage
| UGS | GWE19JMLES |
| Marque | GE Appliances |
| Modèle | GWE19JMLES |
| Couleur | Slate |
| Capacity | 18.6 cu. ft. |
| Ice Maker | Factory-Installed |
| Door Alarm | Yes |
| Filtration | GE® Water Filter (XWFE) |
| Energy Star | Yes |
| Control Type | Electronic Temperature Controls |
| Defrost Type | Frost Guard |
| Configuration | French Door, Counter-Depth |
| Water Dispenser | Internal |
| Freezer Capacity | 5.6 cu. ft. |
| Fresh Food Capacity | 13.0 cu. ft. |
| Width | 32.75" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 31" |
| Weight | 240 lbs |
| UPC | 067732157096 |
| État | Nouveau |
- Internal Water Dispenser
- Factory-Installed Icemaker
- LED Lighting
- Adjustable Spill-Proof Glass Shelves (4 Split)
- Humidity-Controlled Crisper Drawers (2)
- Full-Width Deli Drawer
- Gallon Door Bins
Accessoires inclus
- GE® Water Filter (XWFE)
Garantie
1-Year Limited (Parts & Labor)