Votre panier est vide
Enjoy abundant storage and modern style with the GE ENERGY STAR® 24.8 Cu. Ft. French-Door Refrigerator. With 17.5 cu. ft. for fresh food and 7.3 cu. ft. freezer space, it’s perfect for large families or avid entertainers.
Energy Star certified for efficiency, this refrigerator features flexible shelving, crispers, and a sleek stainless steel finish to complement any kitchen.
Points forts du design
- Fingerprint resistant stainless steel
- Internal dispenser for a clean exterior look
Pourquoi vous l'aimerez
- Easily wipe away smudges and fingerprints for a consistently clean look
- Enjoy fresh, filtered water with an internal dispenser
| UGS/Modèle | GNE25JYKFS |
| Marque | GE |
| Modèle | GNE25JYKFS |
| Couleur | Fingerprint Resistant Stainless Steel |
| Dispenser | Internal Water |
| Ice Maker | Factory-Installed |
| Energy Star | Yes |
| Total Capacity | 24.8 cu. ft. |
| Freezer Capacity | 7.3 cu. ft. |
| Fresh Food Capacity | 17.5 cu. ft. |
| Width | 32.75" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 37.5" |
| Weight | 305 lbs |
| UPC | 084691831839 |
| État | Nouveau |
- Internal water dispenser
- Factory-installed icemaker
- LED lighting
- Two humidity-controlled drawers and 1 full-width drawer
- Spill-proof shelves
- Quick Space shelf
- Advanced water filtration
Garantie
Limited 1-Year Entire Appliance


