Votre panier est vide
Maximize your space with the GE® 3.1 Cu. Ft. Double-Door Compact Refrigerator. Designed for dorm rooms, offices, or small apartments, this compact fridge offers separate fresh food and freezer compartments for optimal organization.
With partial automatic defrost and adjustable storage, it provides convenience and flexibility without sacrificing performance. Enjoy reliable cooling in a sleek, space-saving design.
Points forts du design
- Sleek black finish
- Compact, space-saving design
Pourquoi vous l'aimerez
- Provides dedicated space for frozen items
- Makes it easy to find what you need
- Allows for flexible installation
| UGS/Modèle | GDE03GGKBB |
| Marque | GE |
| Couleur | Black |
| Capacity | 3.1 cu. ft. |
| Energy Star | Yes |
| Defrost Type | Partial Automatic |
| Freezer Capacity | 0.93 cu. ft. |
| Fresh Food Capacity | 2.13 cu. ft. |
| Width | 18.75" |
| Height | 33.375" |
| Depth | 20.125" |
| Weight | 58 lbs |
| UPC | 084691823027 |
| État | Nouveau |
- Separate true-freezer compartment
- Interior lighting
- Can rack
- Glass shelves
- Recessed handles
- Reversible doors
Garantie
Limited 1-year entire appliance


