Votre panier est vide
Experience exceptional storage and convenience with the GE® 27.0 Cu. Ft. French-Door Refrigerator. This spacious refrigerator features a modern French-door design, internal water dispenser, and factory-installed icemaker for ultimate freshness and hydration. The large 27.0 cu. ft. capacity easily accommodates groceries for families or avid entertainers, while adjustable shelves and bins offer flexible organization. Enjoy advanced cooling technology that keeps your food fresher, longer, in a stylish appliance that enhances any kitchen.
Points forts du design
- Black finish
- Designer style handles
Pourquoi vous l'aimerez
- Easily find all your favorite foods under natural-looking light
- Quickly restore interior temperature with Turbo Cool and Turbo Freeze
| UGS/Modèle | GNE27JGMBB |
| Marque | GE |
| Modèle | GNE27JGMBB |
| Couleur | Black |
| Capacity | 27.0 cu. ft. |
| Icemaker | Factory-Installed |
| Dispenser | Internal Water |
| Energy Star | Yes |
| Configuration | French-Door |
| Width | 35.75" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 36" |
| Weight | 325 lbs |
| UPC | 084691829677 |
| État | Nouveau |
- Internal water dispenser
- Factory-installed icemaker
- LED lighting
- Spill-proof shelves
- Two humidity-controlled drawers
- Turbo Cool and Turbo Freeze settings
Garantie
Limited 1-year entire appliance




