Votre panier est vide
The GE® 23.0 Cu. Ft. Side-By-Side Refrigerator offers ample storage and easy access to fresh and frozen foods. With an external ice and water dispenser and the advanced Arctica icemaker, you’ll always have cold drinks and plenty of ice. Adjustable shelves and bins maximize organization, making this refrigerator perfect for busy families and entertainers who need reliable performance and convenience.
Points forts du design
- Fingerprint Resistant Stainless Steel
- Integrated dispenser with crushed ice, cubes and water
Pourquoi vous l'aimerez
- Easily wipe away smudges and fingerprints for a look that's always sparkling clean
- Find exactly what you’ve been looking for under crisp, clear lighting
- Store more of your favorite items and enjoy organizational flexibility
| UGS/Modèle | GSS23GYPFS |
| Marque | GE |
| Modèle | GSS23GYPFS |
| Couleur | Fingerprint Resistant Stainless Steel |
| Capacity | 23.0 cu. ft. |
| Icemaker | Arctica Icemaker |
| Dispenser | External Ice & Water |
| Energy Star | No |
| Configuration | Side-by-Side |
| Width | 32.75" |
| Height | 69.5" |
| Depth | 34.75" |
| Weight | 284 lbs |
| UPC | 084691840740 |
| État | Nouveau |
- Fingerprint resistant stainless
- LED lighting
- Adjustable spillproof glass shelves
- Adjustable door bins
- External controls with actual temperature display
Garantie
Limited 1-year entire appliance








