Votre panier est vide
The GE® 27.0 Cu. Ft. French-Door Refrigerator offers expansive storage and easy organization for busy households. With 18.5 cu. ft. of refrigerator space and an 8.5 cu. ft. freezer, you'll have room for all your groceries. The French-door design provides convenient access to fresh foods, while adjustable shelves and bins keep everything within reach. Ideal for families seeking reliability and capacity.
Points forts du design
- Fingerprint Resistant Finish
- Designer Style Handles
Pourquoi vous l'aimerez
- Provides easy access to filtered water
- Find all your favorite foods under natural-looking light
- Store meats, cheeses and drinks in a convenient full-width drawer
| UGS/Modèle | GNE27JGMWW |
| Marque | GE |
| Modèle | GNE27JGMWW |
| Couleur | White |
| Capacity | 27.0 Cu. Ft. |
| Energy Star | Yes |
| Total Capacity | 27.0 Cu. Ft. |
| Freezer Capacity | 8.5 Cu. Ft. |
| Refrigerator Capacity | 18.5 Cu. Ft. |
| Width | 35.75" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 36" |
| Weight | 315 lbs |
| UPC | 084691830209 |
| État | Nouveau |
- Internal water dispenser
- Factory-installed icemaker
- LED lighting
- Two humidity-controlled drawers
- Full-width deli drawer
- Spill-proof shelves
Garantie
1 Year Limited Warranty



