Votre panier est vide
Experience luxury and capacity with the Frigidaire Professional 27.9 Cu. Ft. French Door Refrigerator. This ENERGY STAR® certified appliance features a spacious interior, built-in ice maker, and advanced cooling technology to keep your food fresher longer. Designed for large families and gourmet kitchens, it offers flexible storage and a sleek, professional look.
Points forts du design
- Professional-grade design
- Exterior Ice and Water Dispenser
Pourquoi vous l'aimerez
- Store your favorite foods, from yogurt to beer, in our Custom-Flex® Temp Drawer
- Reach up to 75% of your fresh food by opening just one door
- Keeps food fresh by maintaining consistent temperatures in both the refrigerator and freezer
| UGS/Modèle | PRFS2883AF |
| Marque | Frigidaire Professional |
| Couleur | Smudge-Proof® Stainless Steel |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 27.9 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Yes |
| Energy Star | Yes |
| Water Dispenser | External |
| Width | 36" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 33.375" |
| Weight | 355 lbs |
| UPC | 012505641202 |
| État | Nouveau |
- Custom-Flex® Temp Drawer
- CrispSeal® Plus Crispers
- OpenAccess™ Door
- TwinTech™ Cooling System
- Smudge-Proof® Stainless Steel
Garantie
1-Year Limited Warranty








