Votre panier est vide
Upgrade your kitchen with the Frigidaire Professional 22.6 Cu. Ft. French Door Refrigerator, designed for modern living. This refrigerator features a spacious 22.6 cu. ft. capacity and dual ice makers, ensuring that you always have ice available for drinks and entertaining. With Energy Star certification, it provides energy-efficient performance while keeping your food fresh and organized. Perfect for families and cooking enthusiasts, this refrigerator combines style, functionality, and convenience in one elegant package.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
Pourquoi vous l'aimerez
- Keeps food fresh longer with EvenTemp™ Cooling System
- Reduces up to 99% of contaminants with PurePour™ Water Filter
- Removes odors with PureAir Ultra® II Air Filter
- Resists fingerprints and smudges
- Versatile storage with Custom-Flex® Temp Drawer
| UGS | PRFG2383AF |
| Marque | Frigidaire Professional |
| Couleur | Smudge-Proof Stainless Steel |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 22.6 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Yes (Dual Ice Makers) |
| Energy Star | Yes |
| Water Dispenser | Yes (External) |
| Width | 36" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 31" |
| Weight | 300 lbs |
| UPC | 012505502863 |
| État | Nouveau |
- SpaceWise® Organization System
- CrispSeal® Plus Crispers with Auto Humidity
- PurePour™ Water Filter
- PureAir Ultra® II Air Filter
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Adjustable Glass Shelves
- Store-More™ Gallon Door Bins
- Effortless™ Glide Freezer Drawers
- EvenTemp™ Cooling System
- Open Door Alarm
- Power Outage Alarm
- Filter Change Indicator
- Custom-Flex® Temp Drawer
Accessoires inclus
- PurePour™ Water Filter
- PureAir Ultra® II Air Filter
Garantie
1 Year Limited
