Votre panier est vide
The Frigidaire Professional 19 Cu. Ft. All Refrigerator offers ample space and ENERGY STAR® efficiency for all your fresh food storage needs. With adjustable shelving and a sleek design, it’s perfect for large households or as a companion to a separate freezer. Enjoy reliable performance and modern style in any kitchen or pantry.
Points forts du design
- Single-door refrigerator design
- Can be installed as a pair with matching freezer
Pourquoi vous l'aimerez
- Keep produce fresh in our humidity-controlled crispers
- Keep your food fresh and reduce freezer burn with our variable speed compressor
- Resists fingerprints and cleans easily
| UGS/Modèle | FPRU19F8WF |
| Marque | Frigidaire Professional |
| Modèle | FPRU19F8WF |
| Couleur | Smudge-Proof® Stainless Steel |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 19 Cu. Ft. |
| Energy Star | Yes |
| Width | 32.875" |
| Height | 71.75" |
| Depth | 26.625" |
| Weight | 224 lbs |
| UPC | 012505640014 |
| État | Nouveau |
- CrispSeal® Crispers
- EvenTemp™ Cooling System
- Door Ajar Alarm
- High Temp Alarm
- Smudge-Proof® Stainless Steel
Produits compatibles
FPFU19F8WFTRIMK2F80
Garantie
1-Year Limited Warranty



