Votre panier est vide
The Frigidaire Gallery 25.6 Cu. Ft. Standard-Depth Side-by-Side Refrigerator delivers expansive storage and advanced cooling technology. With Energy Star efficiency and a built-in ice maker, this refrigerator is perfect for large families or avid hosts. Adjustable shelves and crispers make organization simple, while the standard-depth design provides maximum capacity for all your groceries.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
Pourquoi vous l'aimerez
- Keep food fresh by reacting quickly to temperature fluctuations and constantly circulating cold air
- Keep produce fresh in our crispers that block out dry air
- Find a place for everything with our flexible organization system
| UGS/Modèle | GRSS2652AF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Couleur | Stainless Steel |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 25.6 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Yes |
| Energy Star | Yes |
| Water Dispenser | Yes |
| Width | 36.13" |
| Height | 69.88" |
| Depth | 33.5" |
| Weight | 280 lbs |
| UPC | 012505642917 |
| État | Nouveau |
- EvenTemp™ Cooling System
- CrispSeal® Plus Crispers
- SpaceWise® Organization System
- PurePour™ Water Filter
Garantie
1 Year Limited Warranty







