Votre panier est vide
Introducing the Frigidaire Gallery 22.6 Cu. Ft. Counter-Depth French Door Refrigerator, a perfect combination of style and practicality. With a total capacity of 22.6 Cu. Ft., it features 15.6 Cu. Ft. of fresh food space and 7.0 Cu. Ft. of freezer space. The counter-depth design allows for a seamless fit in your kitchen, enhancing its overall aesthetic while maximizing storage. Equipped with advanced cooling technology, this refrigerator keeps your food fresher for longer. Ideal for modern kitchens, it combines elegance with functionality, making it a must-have appliance.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Counter-Depth Design
- LED Lighting
- External Water & Ice Dispenser
Pourquoi vous l'aimerez
- Seamless kitchen integration
- Consistent temperature
- Easy to clean
- Organized storage
- Convenient ice and water access
| UGS | GRFG2353AF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Couleur | Smudge-Proof Stainless Steel |
| Filter | PurePour™ Water Filter, PureAir Ultra® II Air Filter |
| Shelves | Glass |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 22.6 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Factory-installed (Dual Ice Makers) |
| Energy Star | Yes |
| Door Ajar Alarm | Yes |
| Water Dispenser | External |
| Freezer Capacity | 7.0 Cu. Ft. |
| Fresh Food Capacity | 15.6 Cu. Ft. |
| Width | 36" |
| Height | 70" |
| Depth | 30.75" |
| Weight | 320 lbs |
| UPC | 012505116833 |
| État | Nouveau |
- EvenTemp™ Cooling System
- Crisper Drawers
- Store-More™ Gallon Door Bins
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- SpaceWise® Organization System
- Dual Ice Makers
- Auto-Close Doors
Garantie
1 Year Limited
