Votre panier est vide
The Frigidaire Gallery 20.0 Cu. Ft. Counter-Depth French Door Refrigerator is the epitome of style and functionality. With a total capacity of 20.0 Cu. Ft., it features a spacious fresh food compartment of 13.5 Cu. Ft. and a freezer capacity of 6.5 Cu. Ft. The counter-depth design allows for a seamless fit in your kitchen, providing a sleek look without sacrificing storage space. Advanced cooling technology keeps your food fresh, while the French door design offers easy access to your groceries. Ideal for modern kitchens, this refrigerator is a perfect blend of elegance and efficiency.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Counter-Depth Design
- LED Lighting
- Internal Water Dispenser
Pourquoi vous l'aimerez
- Seamless kitchen integration
- Consistent temperature
- Easy to clean
- Organized storage
| UGS | GRFN2023AF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GRFN2023AF |
| Couleur | Smudge-Proof Stainless Steel |
| Filter | PurePour™ Water Filter, PureAir Ultra® II Air Filter |
| Shelves | Glass |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 20.0 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Factory-installed |
| Energy Star | Yes |
| Door Ajar Alarm | Yes |
| Water Dispenser | Internal |
| Freezer Capacity | 6.5 Cu. Ft. |
| Fresh Food Capacity | 13.5 Cu. Ft. |
| Width | 35.625" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 29.625" |
| Weight | 280 lbs |
| UPC | 012505116765 |
| État | Nouveau |
- EvenTemp™ Cooling System
- Crisper Drawers
- Store-More™ Gallon Door Bins
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- SpaceWise® Organization System
- Auto-Close Doors
Garantie
1 Year Limited
