Votre panier est vide
The Frigidaire 28.8 Cu. Ft. French Door Refrigerator offers expansive storage and modern convenience. Energy Star certified, it features an external water and ice dispenser for easy access to refreshment. With its sleek design and advanced cooling technology, this refrigerator is ideal for large families or anyone who loves to entertain, ensuring your food stays fresh and organized.
Points forts du design
- Modern design
- Exterior water and ice dispenser
Pourquoi vous l'aimerez
- Keep your food fresh and reduce freezer burn
- Find a place for everything with our flexible interior storage options
- Enjoy great-tasting water and ice
| UGS/Modèle | FRFS2823AW |
| Marque | Frigidaire |
| Modèle | FRFS2823AW |
| Couleur | White |
| Capacity | 28.8 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Yes |
| Energy Star | Yes |
| Water Dispenser | External |
| Width | 36" |
| Height | 70" |
| Depth | 33.375" |
| Weight | 325 lbs |
| UPC | 012505640621 |
| État | Nouveau |
- EvenTemp™ Cooling System
- CrispSeal® Crispers
- Large Door Bin Storage
- PurePour™ Water Filter
- Full-Width Deli Drawer
Accessoires inclus
- Ice Maker
- Water Filter
Garantie
One-Year Limited Warranty






