Votre panier est vide
Maximize your kitchen space with the Frigidaire Gallery 17.4 Cu. Ft. 4-Door Counter-Depth Refrigerator. Its innovative 4-door design offers flexible storage, while the counter-depth fit creates a built-in look. With an Energy Star rating and built-in ice maker, it's perfect for modern households seeking efficiency and style.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Sleek 4-door design
- Counter-depth for a built-in look
Pourquoi vous l'aimerez
- Keeps food fresh by maintaining consistent temperatures in the refrigerator and freezer
- Store your favorite foods from -6 to 45 degrees in the Custom-Flex® Temp Drawer
- Find a place for everything with our flexible organization system
| UGS/Modèle | FRQG1721AV |
| Marque | Frigidaire |
| Modèle | FRQG1721AV |
| Couleur | Smudge-Proof Stainless Steel |
| Capacity | 17.4 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Yes |
| Energy Star | Yes |
| Configuration | Counter-Depth |
| Width | 32.88" |
| Height | 70" |
| Depth | 28.5" |
| Weight | 240 lbs |
| UPC | 012505646199 |
| État | Nouveau |
- CrispSeal® Plus Crispers with Auto Humidity
- TwinTech™ Cooling System
- Custom-Flex® Temp Drawer
- SpaceWise® Organization System
- PureAir® AF-2™ Air Filter
Garantie
1-Year Limited Warranty





