Votre panier est vide
Keep your groceries fresh and organized with the Frigidaire 15.6 Cu. Ft. All Refrigerator. This Energy Star certified appliance offers ample storage space and efficient cooling, making it perfect for families or those who love to entertain. The 120V design ensures compatibility with most kitchens, while adjustable shelves and crispers provide flexible organization. Enjoy reliable performance and energy savings in a sleek, modern package.
Points forts du design
- Single-door design
- Reversible door swing
Pourquoi vous l'aimerez
- Keeps food fresh longer with consistent temperature
- Organize your way with adjustable shelves and bins
| UGS/Modèle | FRAE1626AW |
| Marque | Frigidaire |
| Couleur | White |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 15.6 Cu. Ft. |
| Energy Star | Yes |
| Width | 27.75" |
| Height | 67.75" |
| Depth | 26.625" |
| Weight | 170 lbs |
| UPC | 012505641777 |
| État | Nouveau |
- EvenTemp™ Cooling System
- Flexible Interior Storage System
- CrispSeal® Crispers with Auto Humidity
- Auto-Close Doors
Produits compatibles
FFUE1626AW
Garantie
One-Year Limited Warranty






