Votre panier est vide
Moffat 30" 18.6 Cu. Ft. Bottom-Freezer Refrigerator
UGS/Modèle: MDE19DSNKSS|État: Nouveau
$1899.00
En stock
Color: Stainless Steel
18.6 cu. ft. bottom-freezer fridge in stainless steel, Energy Star.
Qté:
-+
Redefine kitchen convenience with the Moffat 30" 18.6 Cu. Ft. Bottom-Freezer Refrigerator. This Energy Star certified appliance features a spacious 12.94 cu. ft. refrigerator and a 5.66 cu. ft. bottom freezer, making it easy to organize and access your groceries. The sleek stainless steel finish adds a touch of elegance, while the efficient design helps reduce energy costs. Perfect for modern families seeking style and functionality.
Points forts du design
- Flat Door Design
- Fridge Door Handle
- Freezer Pocket Handle
- Stainless Steel Finish
Pourquoi vous l'aimerez
- ENERGY STAR® qualified for energy savings
- LED lighting makes it easy to find items
- Bottom freezer design keeps fresh food at eye level
| UGS/Modèle | MDE19DSNKSS |
| Marque | Moffat |
| Modèle | MDE19DSNKSS |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 18.6 cu. ft. |
| Energy Star | Yes |
| Defrost Type | FrostGuard |
| Freezer Capacity | 5.66 cu. ft. |
| Refrigerator Capacity | 12.94 cu. ft. |
| Width | 29.75" |
| Height | 66.375" |
| Depth | 33.375" |
| Weight | 201 lbs |
| UPC | 084691851208 |
| État | Nouveau |
- Reversible Doors
- LED Lighting
- 2 Full-Width Glass Shelves
- 2 Clear Crisper Drawers
- Bottom Freezer Drawer
Garantie
1 Year Limited Warranty (Entire Appliance, Parts and Labor)
