Votre panier est vide
.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)







GE® 18.3 Cu. Ft. Top-Freezer Refrigerator
UGS: GTE18FTLKBB|État: Nouveau
$1649.00
En stock
Color: Black
Dependable top-freezer refrigerator with 18.3 cu. ft. capacity.
Qté:
-+
The GE® 18.3 Cu. Ft. Top-Freezer Refrigerator is designed for those who appreciate classic style and reliable performance. With a fresh food capacity of 13.5 cu. ft. and a freezer capacity of 4.8 cu. ft., this refrigerator offers ample storage for your groceries. Its Energy Star certification means you can enjoy all these features while being mindful of energy consumption. Ideal for families and individuals looking for a dependable refrigerator that fits seamlessly into their kitchen.
Points forts du design
- Color-Matched Handles
Pourquoi vous l'aimerez
- Classic design
- Energy efficient
- Reliable cooling
- Flexible storage
| UGS | GTE18FTLKBB |
| Marque | GE Appliances |
| Couleur | Black |
| Capacity | 18.3 cu. ft. |
| Ice Maker | Optional (IM4D or IM6D) |
| Energy Star | Yes |
| Control Type | Upfront Dial |
| Defrost Type | Frost Free |
| Configuration | Top Freezer |
| Freezer Capacity | 4.8 cu. ft. |
| Fresh Food Capacity | 13.5 cu. ft. |
| Width | 29.75" |
| Height | 66.625" |
| Depth | 32.75" |
| Weight | 175 lbs |
| UPC | 067732152732 |
| État | Nouveau |
- LED Lighting (Internal)
- Adjustable Glass Shelves (2 Full-Width)
- Humidity-Controlled Crisper Drawers (2)
- Gallon Door Bins
- Wire Freezer Shelf
- Color-Matched Handles
- Factory-Installed Icemaker Ready
Accessoires inclus
- Optional Icemaker Kit (IM4D or IM6D)
Garantie
1-Year Limited (Parts & Labor)