Votre panier est vide







GE® 18.3 Cu. Ft. Top-Freezer Refrigerator
UGS: GTE18FSLKSS|État: Nouveau
$1549.00
En stock
Color: Stainless Steel
Reliable top-freezer refrigerator with 18.3 cu. ft. capacity.
Qté:
-+
The GE® 18.3 Cu. Ft. Top-Freezer Refrigerator is the ideal choice for those seeking a reliable and efficient kitchen appliance. With a fresh food capacity of 13.5 cu. ft. and a freezer capacity of 4.8 cu. ft., it provides ample space for all your food storage needs. This Energy Star certified refrigerator ensures that you save on energy bills while enjoying dependable performance. Perfect for families and individuals looking for a budget-friendly option without compromising on quality.
Points forts du design
- Color-Matched Handles
Pourquoi vous l'aimerez
- Classic design
- Energy efficient
- Reliable cooling
- Flexible storage
| UGS | GTE18FSLKSS |
| Marque | GE Appliances |
| Modèle | GTE18FSLKSS |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 18.3 cu. ft. |
| Ice Maker | Optional (IM4D or IM6D) |
| Energy Star | Yes |
| Control Type | Upfront Dial |
| Defrost Type | Frost Free |
| Configuration | Top Freezer |
| Freezer Capacity | 4.8 cu. ft. |
| Fresh Food Capacity | 13.5 cu. ft. |
| Width | 29.75" |
| Height | 66.625" |
| Depth | 32.75" |
| Weight | 175 lbs |
| UPC | 067732152756 |
| État | Nouveau |
- LED Lighting (Internal)
- Adjustable Glass Shelves (2 Full-Width)
- Humidity-Controlled Crisper Drawers (2)
- Gallon Door Bins
- Wire Freezer Shelf
- Color-Matched Handles
- Factory-Installed Icemaker Ready
Accessoires inclus
- Optional Icemaker Kit (IM4D or IM6D)
Garantie
1-Year Limited (Parts & Labor)