Votre panier est vide
Maximize your food storage with the GE® ENERGY STAR® 24.9 Cu. Ft. Bottom-Freezer Refrigerator. Featuring a spacious 17.6 cu. ft. fresh food section and a 7.3 cu. ft. freezer, this refrigerator is perfect for large families and avid home cooks. Energy Star certified, it combines efficiency with modern design, making it an excellent choice for eco-conscious households.
Points forts du design
- Fingerprint Resistant Stainless Steel
- Pocket Handles
- Bottom freezer drawer
Pourquoi vous l'aimerez
- Easily find all your favorite foods under natural-looking light
- Resists smudges for a consistently clean appearance
| UGS/Modèle | GDE25EYKFS |
| Marque | GE |
| Modèle | GDE25EYKFS |
| Couleur | Fingerprint Resistant Stainless Steel |
| Capacity | 24.9 cu. ft. |
| Ice Maker | Factory-Installed |
| Energy Star | Yes |
| Freezer Capacity | 7.3 cu. ft. |
| Fresh Food Capacity | 17.6 cu. ft. |
| Width | 32.75" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 37.5" |
| Weight | 265 lbs |
| UPC | 084691851241 |
| État | Nouveau |
- LED lighting
- Sliding snack drawer
- Advanced water filtration uses XWFE filter
- Spill-proof shelves
- Upfront temperature controls
Garantie
1 Year Limited Warranty (Entire Appliance, Parts and Labor)






