Votre panier est vide
Upgrade your kitchen with the GE ENERGY STAR 20.9 Cu. Ft. Bottom-Freezer Refrigerator, offering generous storage and easy access to fresh foods. The bottom-freezer design is perfect for families who value convenience and efficiency. Energy Star certification ensures lower utility bills without sacrificing performance.
Points forts du design
- Fingerprint Resistant Stainless Steel Finish
- Bottom Freezer Drawer
Pourquoi vous l'aimerez
- Easily wipe away smudges and fingerprints
- Find all your favorite foods under natural-looking light
- Moves across the entire width of the fresh-food section for flexible storage
- Seamless freezer floor liner is easy to clean
| UGS/Modèle | GDE21EYKFS |
| Marque | GE |
| Modèle | GDE21EYKFS |
| Couleur | Fingerprint Resistant Stainless Steel |
| Ice Maker | Factory-Installed |
| Energy Star | Yes |
| Total Capacity | 20.9 cu. ft. |
| Freezer Capacity | 6.0 cu. ft. |
| Fresh Food Capacity | 14.9 cu. ft. |
| Width | 29.75" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 36.625" |
| Weight | 220 lbs |
| UPC | 084691842327 |
| État | Nouveau |
- Fingerprint resistant stainless
- LED lighting
- Sliding snack drawer
- Upfront temperature controls
- Spill-proof freezer floor
- Reversible door
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor






