Votre panier est vide
Enjoy superior food preservation with the GE 20.9 Cu. Ft. Bottom-Freezer Refrigerator, ENERGY STAR® certified for energy savings. With 14.9 cu. ft. of fresh food space and a 6.0 cu. ft. freezer, this fridge offers ample room for groceries and easy access to frozen items. Its modern design and advanced cooling technology make it a standout choice for any kitchen.
Points forts du design
- Designer-style handles
- Flat top door
- Integrated electronic controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Easily find what you are looking for under bright, clear lighting
- Make organization easy with a drawer that moves across the width of the fresh-food section
| UGS/Modèle | GDE21DMKES |
| Marque | GE |
| Modèle | GDE21DMKES |
| Couleur | Slate |
| Capacity | 20.9 cu. ft. |
| Icemaker | Optional (IM4D kit) |
| Energy Star | Yes |
| Freezer Capacity | 6.0 cu. ft. |
| Fresh Food Capacity | 14.9 cu. ft. |
| Width | 29.75" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 34.5" |
| Weight | 219 lbs |
| UPC | 084691829633 |
| État | Nouveau |
- LED lighting
- Sliding snack drawer
- Upfront temperature controls
- Adjustable glass shelves
- Reversible door
- Freezer drawer
Produits compatibles
IM4D
Garantie
Limited 1-year entire appliance



.webp&w=1920&q=75)
