Votre panier est vide
The GE ENERGY STAR® 16.6 Cu. Ft. Top-Freezer Refrigerator delivers spacious, efficient food storage. With 12.94 cu. ft. for fresh food and 3.61 cu. ft. for frozen items, it’s ideal for families or shared living spaces.
Energy Star certification ensures lower energy bills, while adjustable shelving and a classic white finish make it a versatile fit for any kitchen.
Points forts du design
- Color-matched pocket handles
- Frameless glass shelves
Pourquoi vous l'aimerez
- Enjoy a polished look and easy-access cleaning with edge-to-edge shelves
- Find all your favorite foods under natural-looking light with LED lighting
| UGS/Modèle | GTE17GTNRWW |
| Marque | GE |
| Modèle | GTE17GTNRWW |
| Couleur | White |
| Energy Star | Yes |
| Defrost Type | Frost Free |
| Total Capacity | 16.6 cu. ft. |
| Freezer Capacity | 3.61 cu. ft. |
| Fresh Food Capacity | 12.94 cu. ft. |
| Width | 28" |
| Height | 64.75" |
| Depth | 32.625" |
| Weight | 165 lbs |
| UPC | 084691845645 |
| État | Nouveau |
- LED lighting
- Edge-to-edge glass shelves
- Adjustable glass freezer shelf
- High-gloss finish
- Upfront temperature controls
- Reversible Door
Garantie
Limited 1-Year Entire Appliance


