Votre panier est vide
The GE ENERGY STAR® 11.9 Cu. Ft. Bottom-Freezer Refrigerator offers efficient storage in a compact footprint. With 8.3 cu. ft. of fresh food space and a 3.6 cu. ft. freezer, it’s perfect for smaller kitchens or apartments.
Energy Star certified for cost-saving efficiency, this refrigerator features flexible shelving and a modern design to fit your lifestyle.
Points forts du design
- Counter-depth design for a built-in look
- Sleek stainless steel finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Fits in smaller spaces while still offering plenty of storage
- Easily see what's inside with clear drawers and bright LED lighting
| UGS/Modèle | GLE12HSPSS |
| Marque | GE |
| Couleur | Stainless Steel |
| Ice Maker | Optional (IM4D ready) |
| Energy Star | Yes |
| Counter-Depth | Yes |
| Total Capacity | 11.9 cu. ft. |
| Freezer Capacity | 3.6 cu. ft. |
| Fresh Food Capacity | 8.3 cu. ft. |
| Width | 23.5" |
| Height | 70" |
| Depth | 26.5" |
| Weight | 160 lbs |
| UPC | 084691845515 |
| État | Nouveau |
- LED lighting
- 2 clear freezer drawers
- 4 glass shelves
- Bottle storage
- Reversible door
- Temperature management system
Garantie
Limited 1-Year Entire Appliance









