Votre panier est vide
Upgrade your kitchen with the GE ENERGY STAR® 11.6 cu. ft. Top-Freezer Refrigerator. This compact yet spacious refrigerator offers 8.57 cu. ft. of fresh food storage and a 3.03 cu. ft. freezer, making it ideal for apartments, offices, or small kitchens.
Energy Star certified for efficiency, it helps reduce energy costs while keeping your food fresh. The sleek design and flexible storage options make it a smart choice for modern living.
Points forts du design
- Pocket handles for a clean look
- Reversible door hinge for flexible installation
Pourquoi vous l'aimerez
- Find all your favorite foods under natural-looking light with LED lighting
- Easy-to-use controls regulate both fresh food and freezer sections
| UGS/Modèle | GPE12FSKSB |
| Marque | GE |
| Modèle | GPE12FSKSB |
| Couleur | Black |
| Energy Star | Yes |
| Defrost Type | Frost Free |
| Total Capacity | 11.6 cu. ft. |
| Freezer Capacity | 3.03 cu. ft. |
| Fresh Food Capacity | 8.57 cu. ft. |
| Width | 24" |
| Height | 59.875" |
| Depth | 27.5" |
| Weight | 130 lbs |
| UPC | 084691845454 |
| État | Nouveau |
- LED lighting
- Upfront temperature controls
- Pocket handles
- Reversible doors
- Adjustable glass shelves
- High-gloss finish
Garantie
Limited 1-Year Entire Appliance



