Votre panier est vide
Optimize your kitchen's fresh and frozen storage with the GE 20.9 Cu. Ft. Bottom-Freezer Refrigerator. This intelligently designed refrigerator places frequently accessed fresh foods at eye level, while the spacious bottom freezer drawer keeps frozen items neatly organized and easily accessible. With a generous 14.7 cu. ft. fresh food capacity and a 6.2 cu. ft. freezer, it's perfect for families.
This GE refrigerator is Energy Star certified, ensuring it operates with superior energy efficiency, helping you reduce utility costs and environmental impact. Its thoughtful design and ample capacity make meal planning and grocery storage a breeze. Enjoy the convenience, efficiency, and modern aesthetic of this reliable GE bottom-freezer refrigerator.
Points forts du design
- Slate Finish
- Flat Top Door
- Designer Style Handles
| UGS | GDE21DMKES |
| Marque | GE |
| Modèle | GDE21DMKES |
| Couleur | Slate |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 20.9 cu. ft. |
| Energy Star | Yes |
| Defrost Type | Frost-Free |
| Freezer Capacity | 6.2 cu. ft. |
| Fresh Food Capacity | 14.7 cu. ft. |
| Width | 29.75" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 34.5" |
| Weight | 240 lbs |
| UPC | 067732154406 |
| État | Nouveau |
- LED Lighting
- Adjustable Glass Shelves
- Humidity-Controlled Crispers
- Factory-Installed Icemaker Ready
- Electronic Temperature Controls
- Freezer Drawer
.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)






