Votre panier est vide
The GE 18.0 Cu. Ft. Top-Freezer Refrigerator delivers reliable cooling and ample storage for your kitchen essentials. Its classic design fits seamlessly into any home, while adjustable shelves and door bins make organization easy. With a spacious interior, this refrigerator is perfect for families or those who love to entertain. Dependable performance and straightforward controls ensure your food stays fresh day after day.
Points forts du design
- Color-Matched Handles
Pourquoi vous l'aimerez
- Easily regulate temperature in both the fresh food and freezer sections
- Keeps fruits and vegetables fresh
- Find all your favorite foods under natural-looking light
| UGS/Modèle | GTS18FTLKWW |
| Marque | GE |
| Modèle | GTS18FTLKWW |
| Couleur | White |
| Capacity | 18.0 cu. ft. |
| Energy Star | No |
| Width | 29.75" |
| Height | 66.625" |
| Depth | 32.75" |
| Weight | 185 lbs |
| UPC | 067732151606 |
| État | Nouveau |
- Upfront Temperature Controls
- LED Lighting
- 2 Humidity-Controlled Crispers
- Reversible Door
- Garage Ready
Accessoires inclus
- 2 Full-Width Glass Shelves
- 1 Wire Freezer Shelf
Garantie
1-Year Limited Parts and Labor




