Votre panier est vide
The GE® 17.5 Cu. Ft. Top-Freezer Refrigerator delivers reliable performance and classic style. With 13.49 cu. ft. of fresh food space and a 4.03 cu. ft. freezer, it offers flexible storage for everyday needs. Adjustable shelves and door bins help keep your groceries organized. Perfect for apartments, small families, or as a secondary fridge in your home.
Points forts du design
- High-gloss finish
- Color-matched handles
Pourquoi vous l'aimerez
- Easily regulate temperature for both fresh food and freezer sections
- Provides flexibility to store taller items
- Store gallon-sized containers in the door
| UGS/Modèle | GTE18FSLKSS |
| Marque | GE |
| Modèle | GTE18FSLKSS |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 17.5 Cu. Ft. |
| Energy Star | No |
| Total Capacity | 17.5 Cu. Ft. |
| Freezer Capacity | 4.03 Cu. Ft. |
| Refrigerator Capacity | 13.49 Cu. Ft. |
| Width | 29.75" |
| Height | 66.6" |
| Depth | 32.75" |
| Weight | 180 lbs |
| UPC | 084691823126 |
| État | Nouveau |
- Upfront temperature controls
- Adjustable glass shelves
- 2 humidity-controlled crispers
- Gallon door storage
- Reversible door
- Icemaker ready
Garantie
1 Year Limited Warranty





