Votre panier est vide
Introducing the Frigidaire Gallery 20.0 Cu. Ft. Top Freezer Refrigerator, a perfect blend of style and functionality. With a spacious 20.0 Cu. Ft. capacity, this refrigerator offers ample storage for all your fresh and frozen foods. The fresh food compartment features 14.4 Cu. Ft. of space, while the freezer provides 5.6 Cu. Ft. for your frozen favorites. Designed with modern technology, it ensures optimal cooling performance and energy efficiency. Ideal for families and food enthusiasts, this refrigerator is a must-have for any kitchen.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Reversible Door
- LED Lighting
Pourquoi vous l'aimerez
- Maintains consistent temperature
- Easy to clean
- Flexible storage
| UGS | GRTE2055AF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GRTE2055AF |
| Couleur | Smudge-Proof Stainless Steel |
| Filter | PureAir Ultra® II Air Filter |
| Shelves | Glass |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 20.0 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Optional |
| Energy Star | Yes |
| Door Ajar Alarm | Yes |
| Freezer Capacity | 5.6 Cu. Ft. |
| Fresh Food Capacity | 14.4 Cu. Ft. |
| Width | 29.625" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 30" |
| Weight | 200 lbs |
| UPC | 012505116741 |
| État | Nouveau |
- EvenTemp™ Cooling System
- Crisper Drawers
- Store-More™ Gallon Door Bins
- Smudge-Proof® Stainless Steel
Accessoires inclus
- Optional Ice Maker IMK02023A
Garantie
1 Year Limited
