Votre panier est vide
Elevate your kitchen with the Frigidaire Gallery 20.0 Cu. Ft. Bottom Freezer Refrigerator, designed for modern living. This refrigerator offers a generous 20.0 Cu. Ft. capacity, providing plenty of room for your groceries. The bottom freezer design allows for easy access to fresh food items, with 14.4 Cu. Ft. of fresh food space and 5.6 Cu. Ft. in the freezer. Equipped with advanced cooling technology, it ensures your food stays fresher for longer. Perfect for families and culinary enthusiasts, this refrigerator combines convenience with style.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Reversible Door
- LED Lighting
Pourquoi vous l'aimerez
- Maintains consistent temperature
- Easy to clean
- Flexible storage
- Convenient freezer access
| UGS | GRBN2012AF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GRBN2012AF |
| Couleur | Smudge-Proof Stainless Steel |
| Filter | PureAir Ultra® II Air Filter |
| Shelves | Glass |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 20.0 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Factory-installed |
| Energy Star | Yes |
| Door Ajar Alarm | Yes |
| Freezer Capacity | 5.6 Cu. Ft. |
| Fresh Food Capacity | 14.4 Cu. Ft. |
| Width | 29.625" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 30" |
| Weight | 210 lbs |
| UPC | 012505116758 |
| État | Nouveau |
- EvenTemp™ Cooling System
- Crisper Drawers
- Store-More™ Gallon Door Bins
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- SpaceWise® Organization System
Garantie
1 Year Limited
