Votre panier est vide
The Frigidaire 20.0 Cu. Ft. Top Freezer Refrigerator delivers reliable performance and spacious storage. Its classic top freezer design offers easy access to fresh and frozen foods, while the optional ice maker adds convenience. With 20.0 cu. ft. of capacity, this refrigerator is ideal for families or anyone needing extra space for groceries. Durable and practical, it’s a smart addition to any kitchen.
Points forts du design
- Reversible Door Swing Option
Pourquoi vous l'aimerez
- Keep your food fresh and reduce freezer burn with our EvenTemp™ Cooling System
- Find a place for everything with our flexible interior storage options
- Doors automatically close when left ajar
| UGS/Modèle | FFTR2045VS |
| Marque | Frigidaire |
| Modèle | FFTR2045VS |
| Couleur | Brushed Steel |
| Capacity | 20.0 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Optional |
| Energy Star | No |
| Width | 29.625" |
| Height | 66.375" |
| Depth | 31.75" |
| Weight | 205 lbs |
| UPC | 012505640720 |
| État | Nouveau |
- EvenTemp™ Cooling System
- Flexible Interior Storage System
- Humidity-Controlled Crisper Drawers
- Auto-Close Doors
Produits compatibles
IM117000
Garantie
One-Year Limited Warranty






