Votre panier est vide
The Electrolux 36'' Counter-Depth French Door Refrigerator combines style and functionality with a spacious 21.5 Cu. Ft. capacity, internal water dispenser, and built-in ice maker. Energy Star certified, it offers advanced food preservation and a sleek, modern look. Perfect for families who value fresh ingredients and seamless kitchen design.
Points forts du design
- Sleek Counter-Depth Design
- Luxury-Design® LED Lighting
Pourquoi vous l'aimerez
- Customizable drawer with temperature settings from -6 to 45 degrees
- Keeps produce fresh longer by removing excess moisture and ethylene gas
- Easy access to 75% of your fresh food by opening just one door
| UGS/Modèle | ERMC2295AS |
| Marque | Electrolux |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 21.5 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Yes |
| Water Dispenser | Internal |
| Energy Star Certified | Yes |
| Width | 35.625" |
| Height | 70" |
| Depth | 29.625" |
| Weight | 335 lbs |
| UPC | 012505513257 |
| État | Nouveau |
- TempAdapt™ Drawer
- TasteLock™ Plus Crispers with Auto-Humidity Control
- ExtraAccess™ Door
- Custom-Design® Organization System
- PureAdvantage® Water & Ice Filtration
Garantie
1-Year Limited Warranty





