Votre panier est vide
Upgrade your kitchen with the Café Café™ ENERGY STAR® 27.6 Cu. Ft. Smart 4-Door French-Door Refrigerator featuring Door-in-Door technology. This innovative design allows for easy access to frequently used items, minimizing cold air loss and keeping your food fresher for longer. The spacious interior is perfect for families, providing ample storage for all your groceries. With smart technology, you can control and monitor your refrigerator from anywhere, making meal prep and organization a breeze. This refrigerator is the perfect blend of style, convenience, and energy efficiency.
Points forts du design
- 4-Door French-door design
- Door-in-Door feature
- LED Light Wall
- External dispenser
- Matte White finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Flexible storage and temperature zones for diverse items
- Easy access to frequently used items without opening main doors
- Advanced food preservation with independent cooling systems
- Smart control for monitoring and adjustments
- Convenient and precise water dispensing
| UGS | CVE28DP4NW2 |
| Marque | Café |
| Modèle | CVE28DP4NW2 |
| Couleur | Matte White |
| Depth | Standard Depth |
| Drawers | 2 Adjustable Humidity Crispers, Convertible Drawer (4 temperature settings) |
| Shelves | 4 Split Spill-Proof Glass Shelves (1 Quick Space) |
| Capacity | 27.6 cu. ft. |
| Lighting | LED Light Wall (Full Back Panel) |
| Dispenser | External Ice & Water Dispenser, AutoFill, Precise Fill |
| Filtration | GE® Advanced Water Filtration (XWFE) |
| Energy Star | Yes |
| Defrost Type | FrostGuard™ |
| Configuration | 4-Door French Door, Door-in-Door |
| Temperature Management | TwinChill™ Evaporators, Turbo Cool, Turbo Freeze |
| Width | 35.625" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 36.75" |
| Weight | 390 lbs |
| UPC | 084691851859 |
| État | Nouveau |
- 4-Door design
- Door-in-Door access
- Convertible Drawer with 4 temperature settings (Soft Freeze, Meat, Beverages, Wine)
- LED Light Wall
- AutoFill
- Precise Fill
- TwinChill™ Evaporators
- Turbo Cool/Freeze
- Adjustable humidity crispers
- Quick Space Shelf
- Door alarm
- Built-In WiFi
- GE® Advanced Water Filtration
Compatible maison intelligente
SmartHQ App
Garantie
1-Year Limited



















