Votre panier est vide
Upgrade your kitchen with the Café™ 23.1 Cu. Ft. Smart Counter-Depth French-Door Refrigerator. Designed for modern lifestyles, this refrigerator offers a spacious 23.1 cu. ft. capacity, including 15.8 cu. ft. for fresh food and 7.3 cu. ft. for frozen items, all while fitting seamlessly into your cabinetry for a built-in look. Enjoy advanced smart features, customizable temperature controls, and premium finishes that elevate your kitchen’s style. Perfect for families and entertainers, this refrigerator combines cutting-edge technology with Café’s signature design for a truly luxurious experience.
Points forts du design
- Counter-depth design for a built-in look
- Matte White finish
- Customizable hardware (sold separately)
Pourquoi vous l'aimerez
- Maintains separate climates in the fresh food and freezer sections to keep foods fresh
- Delivers filtered water with one touch
- Provides extra storage for items like platters and sheet cakes
| UGS/Modèle | CWE23SP4MW2 |
| Marque | Café |
| Modèle | CWE23SP4MW2 |
| Couleur | Matte White |
| Voltage | 120V |
| Energy Star | Yes |
| Defrost Type | Frost Guard |
| Total Capacity | 23.1 cu. ft. |
| Freezer Capacity | 7.3 cu. ft. |
| Fresh Food Capacity | 15.8 cu. ft. |
| Width | 35.75" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 31.25" |
| Weight | 335 lbs |
| UPC | 084691842998 |
| État | Nouveau |
- Internal water dispenser with water filter
- Factory-installed icemaker
- TwinChill™ Evaporators
- Full-width, electronic temperature-controlled drawer with colored LED lights
- Spill-proof shelves
- Showcase LED lighting
Compatible maison intelligente
Amazon AlexaThe Google AssistantIFTTTCafé Appliances App
Produits compatibles
CXLB3H3PMBZCXLB3H3PMCUCXLB3H3PMSSCXLB3H3PMBT
Garantie
Limited 1-year entire appliance, Limited 5-year sealed refrigerating system







