Votre panier est vide
Transform your kitchen with the Café™ ENERGY STAR® 27.6 Cu. Ft. Smart 4-Door French-Door Refrigerator. With its expansive capacity and external water dispenser, this refrigerator offers both convenience and style. Smart features let you manage settings remotely, while ENERGY STAR® certification ensures efficient operation. Ideal for households seeking premium design and advanced technology.
Points forts du design
- Customizable hardware options
- Full-width, electronic temperature-controlled drawer
- Signature Café logo
Pourquoi vous l'aimerez
- Flexible storage with a convertible drawer that has five temperature settings.
- Bright LED light wall illuminates the entire interior.
- Built-in WiFi allows for remote monitoring and control.
| UGS/Modèle | CVE28DP2NS1 |
| Marque | Café |
| Couleur | Stainless Steel |
| Depth | Standard-Depth |
| Capacity | 27.6 cu. ft. |
| Ice Maker | In-Door |
| Energy Star | Yes |
| Water Dispenser | External |
| Width | 35.625" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 36.75" |
| Weight | 405 lbs |
| UPC | 084691845096 |
| État | Nouveau |
- Convertible Drawer with Soft Freeze
- LED Light Wall
- Hands-Free Autofill
- Advanced Water Filtration (RPWFE)
- TwinChill™ Evaporators
Compatible maison intelligente
Amazon AlexaGoogle AssistantSmartHQ App
Garantie
Limited 1-year entire appliance parts and labor













