Votre panier est vide
Maximize your kitchen space with the Café™ ENERGY STAR® 18.6 Cu. Ft. Counter-Depth French-Door Refrigerator. Its counter-depth design offers a built-in look without sacrificing storage, while the internal ice maker and water dispenser provide convenience and freshness. ENERGY STAR® certification ensures efficiency, making this refrigerator perfect for eco-conscious families who value both style and performance.
Points forts du design
- Counter-Depth Design
- Customizable Hardware
- Stainless Steel Finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Fits nearly flush with surrounding cabinetry
- Enjoy filtered water with an internal, discreet dispenser
- Easily find items with bright LED lighting
| UGS/Modèle | CWE19SP2NS1 |
| Marque | Café |
| Modèle | CWE19SP2NS1 |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 18.6 cu. ft. |
| Ice Maker | Internal |
| Energy Star | Yes |
| Configuration | French Door |
| Water Dispenser | Internal |
| Width | 32.75" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 31" |
| Weight | 280 lbs |
| UPC | 084691840872 |
| État | Nouveau |
- Internal water dispenser with advanced filtration
- Factory-installed icemaker
- LED lighting
- Spill-proof shelves
- Quick Space shelf
- Turbo Cool setting
- Deli Drawer
Garantie
1-Year Limited Parts & Labor, 5-Year Sealed System









