Votre panier est vide
Cook with versatility and style using the GE Profile 30" Smart Slide-In Front Control Electric Double Oven Convection Range. With a total capacity of 6.7 cu. ft. split between two ovens, this range allows you to prepare multiple dishes at once. The ceramic glass cooktop features five burners, providing ample cooking space for all your culinary creations. Smart technology enables remote control, making it easier to manage your cooking. Perfect for home chefs who appreciate both performance and design, this range is an essential kitchen companion.
Points forts du design
- Fingerprint Resistant Stainless Steel
- Slide-In Design
- Front Controls
- Edge-to-Edge Cooktop
Pourquoi vous l'aimerez
- Cook more dishes at once
- Achieve crispy results without preheating
- Even baking and roasting
- Control oven from anywhere
| UGS | PCS980YMFS |
| Marque | GE Profile |
| Modèle | PCS980YMFS |
| Couleur | Fingerprint Resistant Stainless Steel |
| Capacity | 6.7 cu. ft. (Upper: 2.4 cu. ft., Lower: 4.3 cu. ft.) |
| Fuel Type | Electric |
| Oven Type | Double Oven |
| Cooktop Type | Ceramic Glass |
| Cleaning Type | Self-Clean with Steam Clean Option |
| Convection Type | True European Convection with Precise Air (Lower Oven) |
| Number of Burners | 5 |
| Lower Broil Element | 8-Pass |
| Total Cooktop Power | 8620W |
| Upper Broil Element | 6-Pass |
| Width | 29.875" |
| Height | 37.25" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 230 lbs |
| UPC | 084691837482 |
| État | Nouveau |
- Built-in WiFi
- No-Preheat Air Fry
- True European Convection with Precise Air (Lower Oven)
- Synchronized Clocks and Lights
- Fifth Element Warming Zone
- Fast Preheat
- Hidden Bake Elements
- Self-Clean with Steam Clean Option
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle AssistantIFTTTChef Connect
Accessoires inclus
- Heavy-Duty Self-Clean Oven Racks (2)
- Extension Rack (1)
- Air Fry Basket (1)
- Air Fry Basket Tray (1)
Garantie
1-Year Limited

.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)





