Votre panier est vide
Meet the future of cooking with the GE Profile™ 30" Smart Slide-In Front-Control Induction and Convection Range. This innovative range features a 5.3 cu. ft. convection oven and a responsive induction cooktop for precise, efficient cooking.
With an in-oven camera and glass touch controls, you can monitor your meals remotely and enjoy effortless operation. Perfect for tech-savvy cooks and busy families seeking convenience, performance, and smart home integration.
Points forts du design
- Fingerprint Resistant Stainless Steel
- Edge-to-edge cooktop
- Front controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Check on your food from your smartphone with a live camera feed
- Cook healthier, crispier versions of your favorite foods in less time
- Achieve perfect results with a sensor that holds a precise pan temperature
| UGS/Modèle | PHS93XYPFS |
| Marque | GE Profile |
| Couleur | Fingerprint Resistant Stainless Steel |
| Cleaning | Self-Clean with Steam Clean |
| Oven Type | Convection |
| Control Type | Glass Touch |
| Cooktop Type | Induction |
| Oven Capacity | 5.3 cu. ft. |
| Width | 29.875" |
| Height | 37.25" |
| Depth | 28.25" |
| Weight | 200 lbs |
| UPC | 084691871327 |
| État | Nouveau |
- In-Oven CookCam™
- No-Preheat Air Fry
- Precision Cooktop Sensor
- Guided Cooking
- Sous Vide Capability
- Synchronized Elements
- True European Convection with Direct Air
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle AssistantChef Connect
Accessoires inclus
- 1 Precision Cooktop Sensor
- 1 Self-Clean Roller Rack
- 2 Self-Clean Flat Racks
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor



