Votre panier est vide
Cook multiple dishes at once with the GE 30" Slide-In Double Oven Gas Convection Range. With a total capacity of 6.7 cu. ft., including a 2.4 cu. ft. upper and 4.3 cu. ft. lower oven, this range is perfect for entertaining or large families. The gas cooktop and convection technology deliver precise, even results every time.
Points forts du design
- Fingerprint Resistant Stainless Steel
- Front Controls
- Slide-In Design
Pourquoi vous l'aimerez
- Cook multiple dishes at once with two independent ovens
- Enjoy a large, continuous cooking surface
- Circulates heat for high-quality results in the lower oven
- Easily wipe away smudges and fingerprints for a consistently clean appearance
| UGS/Modèle | JCGSS86SPSS |
| Marque | GE |
| Modèle | JCGSS86SPSS |
| Couleur | Fingerprint Resistant Stainless Steel |
| Cooktop Type | Gas |
| Cleaning Type | Self-Clean with Steam Clean Option |
| Total Capacity | 6.7 cu. ft. |
| Lower Oven Type | Convection |
| Lower Oven Capacity | 4.3 cu. ft. |
| Upper Oven Capacity | 2.4 cu. ft. |
| Width | 30" |
| Height | 36.5" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 225 lbs |
| UPC | 084691873321 |
| État | Nouveau |
- Double oven with 6.7 cu. ft. total capacity
- Edge-to-edge cooktop
- 18,000 BTU Power Boil burner
- Gas convection lower oven
- Integrated non-stick griddle
- Self-clean with steam clean option
Accessoires inclus
- Integrated Griddle
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor
.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)







