Votre panier est vide
Upgrade your kitchen with the Café 30" Smart Slide-In Radiant and Convection Range. This appliance features five radiant elements, a spacious 5.7 cu. ft. oven, and a warming drawer for added convenience. Smart technology enables remote operation, making it ideal for busy households and those who appreciate both style and performance in their cooking appliances.
Points forts du design
- Stainless Steel finish
- Customizable hardware
- Smooth glass ceramic cooktop
Pourquoi vous l'aimerez
- Easy-to-clean cooktop surface
- Ensures even baking and roasting on multiple racks
- Flexible elements accommodate different pot and pan sizes
| UGS/Modèle | CCES700P2MS1 |
| Marque | Café |
| Modèle | CCES700P2MS1 |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 5.7 cu. ft. |
| Fuel Type | Electric (Radiant) |
| Total Power | 8,780W |
| Number of Elements | 5 |
| Width | 29.875" |
| Height | 37.375" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 225 lbs |
| État | Nouveau |
- True European Convection with Precise Air
- 3,600W Power Boil Element
- Warming Drawer
- Self-Clean with Steam Clean Option
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Accessoires inclus
- 1 Roller Rack
- 2 Self-Clean Heavy-Duty Racks
- Temperature Probe
Garantie
1-Year Limited Parts & Labor





