Votre panier est vide
The Café™ 36" Smart Dual-Fuel Commercial-Style Range offers the best of both worlds: a powerful gas cooktop with six sealed burners and a spacious 5.75 cu. ft. electric oven. Achieve restaurant-quality results at home with precise temperature control and smart connectivity.
Perfect for serious cooks and entertainers, this range combines professional performance with Café’s signature design.
Points forts du design
- Matte White finish with customizable hardware
- Commercial-style design
- Edge-to-edge cooktop
Pourquoi vous l'aimerez
- Combines the power of a gas cooktop with the precision of an electric convection oven
- High-power burners for rapid boiling and searing
- Customizable look to fit any kitchen design
| UGS/Modèle | C2Y366P4TW2 |
| Marque | Café |
| Couleur | Matte White |
| Size | 36 in. |
| Burners | 6 Sealed Burners |
| Capacity | 5.75 cu. ft. |
| Fuel Type | Dual-Fuel (Gas Cooktop, Electric Oven) |
| Width | 35.875" |
| Height | 35.25" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 345 lbs |
| UPC | 084691851215 |
| État | Nouveau |
- 21,000 BTU Multi-Ring Brass Burner
- Inspiral™ Flame Burner for even heat distribution
- True European Convection with Precise Air
- Self-clean with steam clean option
- Temperature probe
- Color-matched manifold with LCD control
Compatible maison intelligente
Amazon AlexaGoogle AssistantCafé Appliances App
Accessoires inclus
- 1 Self-Clean Roller Rack
- 2 Self-Clean Flat Racks
- Temperature Probe
- LP Conversion Kit
Garantie
Limited 1-year entire appliance








