Votre panier est vide
The Café™ 30" Smart Slide-In Gas Double Oven Range with Convection is designed for those who love to cook and entertain. With two ovens offering a combined 7.0 cu. ft. capacity and six sealed burners, you can prepare multiple dishes simultaneously with ease. Convection technology ensures even cooking, while smart features provide remote control and monitoring.
This range’s front-control design and premium finishes add a touch of elegance to any kitchen, making it a standout choice for culinary enthusiasts.
Points forts du design
- Customizable Hardware
- Front Control Glass Touch Panel
Pourquoi vous l'aimerez
- Cook two different dishes at two different temperatures at the exact same time
- Cook healthier, crispier versions of your favorite foods in less time
| UGS/Modèle | CCGS750P4MW2 |
| Marque | Café |
| Modèle | CCGS750P4MW2 |
| Couleur | Matte White |
| Burners | 6 Sealed Burners |
| Capacity | 7.0 cu. ft. |
| Configuration | Double Oven |
| Lower Oven Capacity | 4.3 cu. ft. |
| Upper Oven Capacity | 2.7 cu. ft. |
| Width | 30" |
| Height | 37.375" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 250 lbs |
| UPC | 084691848882 |
| État | Nouveau |
- True European Convection (Lower Oven)
- No-Preheat Air Fry
- 21,000 BTU Tri-Ring Burner
- Edge-to-edge cooktop
- Self-Clean with Steam Clean Option
- Temperature Probe
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle AssistantIFTTT
Accessoires inclus
- 1 Integrated Cast Iron Griddle
- 3 Heavy-Duty Self-Clean Oven Racks
- 1 Temperature Probe
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor









