Votre panier est vide
Upgrade your kitchen with the Café™ 30" Smart Slide-In Double-Oven Range, featuring a striking design and advanced cooking technology. With a spacious 6.7 cu. ft. total capacity, radiant and convection heating, and intuitive front controls, this range is perfect for multitasking home cooks. Smart connectivity lets you control your oven remotely, making meal prep seamless and efficient.
Points forts du design
- Customizable hardware (handles and knobs)
- Edge-to-edge cooktop
- Backlit glass touch controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Cook multiple dishes at different temperatures simultaneously
- Achieve crispy results with Air Fry without preheating
- Monitor food temperature without opening the oven door
| UGS/Modèle | CCES750P4MW2 |
| Marque | Café |
| Modèle | CCES750P4MW2 |
| Couleur | Matte White |
| Amps | 40A |
| Cooktop | 5 Radiant Elements, Smoothtop |
| Voltage | 240V/208V |
| Capacity | 6.7 cu. ft. Total (2.4 Upper / 4.3 Lower) |
| Oven Type | Double Oven, Convection (Lower) |
| Energy Star | No |
| Width | 29.875" |
| Height | 37.375" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 245 lbs |
| UPC | 084691854979 |
| État | Nouveau |
- True European Convection with Precise Air (Lower Oven)
- No-Preheat Air Fry
- Temperature Probe
- Fifth element warming zone
- Self-Clean with Steam Clean option
- Hidden Bake Element
- WiFi Connected
Compatible maison intelligente
Amazon AlexaGoogle AssistantIFTTTSmartHQ App
Accessoires inclus
- 3 Oven Racks
- Temperature Probe
Garantie
Limited 1-year entire appliance








