Votre panier est vide
Experience culinary excellence with the Café™ 30" Smart Slide-In Double-Oven Range. Featuring a total capacity of 6.7 cu. ft. (2.4 upper, 4.3 lower), this range offers the flexibility to cook multiple dishes at once. Enjoy radiant and convection cooking, front-control convenience, and smart technology for remote monitoring and control. Designed for passionate home chefs who demand style and performance, this range elevates any modern kitchen.
Points forts du design
- Customizable hardware (handles and knobs)
- Edge-to-edge cooktop
- Backlit glass touch controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Cook multiple dishes at different temperatures simultaneously
- Achieve crispy results with Air Fry without preheating
- Monitor food temperature without opening the oven door
| UGS/Modèle | CCES750P2MS1 |
| Marque | Café |
| Modèle | CCES750P2MS1 |
| Couleur | Stainless Steel |
| Amps | 40A |
| Cooktop | 5 Radiant Elements, Smoothtop |
| Voltage | 240V/208V |
| Capacity | 6.7 cu. ft. Total (2.4 Upper / 4.3 Lower) |
| Oven Type | Double Oven, Convection (Lower) |
| Energy Star | No |
| Width | 29.875" |
| Height | 37.375" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 245 lbs |
| UPC | 084691839556 |
| État | Nouveau |
- True European Convection with Precise Air (Lower Oven)
- No-Preheat Air Fry
- Temperature Probe
- Fifth element warming zone
- Self-Clean with Steam Clean option
- Hidden Bake Element
- WiFi Connected
Compatible maison intelligente
Amazon AlexaGoogle AssistantIFTTTSmartHQ App
Accessoires inclus
- 3 Oven Racks
- Temperature Probe
Garantie
Limited 1-year entire appliance







