Votre panier est vide
Expand your culinary possibilities with the Café 30" Smart Slide-In Gas Double Oven Range. Featuring six burners and two ovens totaling 7.0 cu. ft., this range is perfect for multitasking and entertaining. Smart connectivity, powerful gas burners, and convection technology ensure every meal is cooked to perfection. Ideal for large families and avid home cooks.
Points forts du design
- Double oven configuration
- Stainless Steel finish
- Customizable hardware
Pourquoi vous l'aimerez
- Ultimate cooking flexibility with two independent ovens
- Powerful and versatile cooktop for all types of cooking
- Large capacity is ideal for entertaining and large families
| UGS/Modèle | CCGS750P2MS1 |
| Marque | Café |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 7.0 cu. ft. total |
| Fuel Type | Natural Gas |
| Number of Ovens | 2 |
| Number of Burners | 6 |
| Width | 29.875" |
| Height | 37.375" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 270 lbs |
| État | Nouveau |
- Gas Convection (Lower Oven)
- 21,000 BTU Tri-Ring Burner
- Edge-to-edge six-burner cooktop
- Self-Clean with Steam Clean Option
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Accessoires inclus
- 3 Self-Clean Flat Racks
- Integrated Cast-Iron Griddle
- LP Conversion Kit
Garantie
1-Year Limited Parts & Labor





